مجله اينترنتي هلو

درباره مجله اينترنتي هلو

منتظر نظرات شما عزيزان هستيم

علی اصغر فانی شامگاه سه شنبه در حاشیه مراسم تجلیل از 64 پیشکسوت امور تربیتی که در

سالن حجاب مرکز افرینش های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد در جمع خبرنگاران

اظهارکرد: شاخص جهانی برای انتخاب دانش آموزان تیز هوش برای تحصیل در مدارس استعدادهای

درخشان 2.28 درصد است.

به ادامه مطلب برويد

گرداوري: مجله هلو

وزیرآموزش و پرورش گفت: در هیچ نقطه کشور ازجمله تهران مدارس استعدادهای درخشان تعطیل نخواهد شد.
[مدارس تیزهوشان تعطیل نمی شوند]

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا، علی اصغر فانی شامگاه سه شنبه در حاشیه مراسم تجلیل از 64 پیشکسوت امور تربیتی که در سالن حجاب مرکز افرینش های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهارکرد: شاخص جهانی برای انتخاب دانش آموزان تیز هوش برای تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان 2.28 درصد است.
وی با بیان اینکه از بین 100 دانش آموز حداکثر 2.28 نفر می توانند وارد مدارس استعدادهای درخشان شوند افزود: طی ایام گذشته این نسبت در برخی استان ها و مدارس استعدادهای درخشان رعایت نشد و لذا در شورای معاونین تصمیم گرفته شد تا با شیب ملایم به سمت شاخص جهانی در این زمینه حرکت کنیم.
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد در شهرهای مختلف به هیچ وجه مدارس سمپاد تعطیل نشده است و در گذر از دوره متوسط اول به دوم، دانش آموزانی که وارد مدارس استعدادهای درخشان در سال های گذشته شده اند، همچنان در این مدارس باقی می مانند، اما ورودی به این مدارس کاهش می یابد تا به استانداردهای جهانی دست پیدا کنیم. ضمن اینکه در این برنامه تعداد محدودی از مدارس استعدادهای درخشان ادغام می شوند.

** طرح رتبه بندی معلمان
وی گفت: مهمترین اقدام آموزش و پرورش در سال جاری اجرای طرح رتبه بندی معلمان و تلاش برای توسعه عدالت آموزشی بود.
فانی بابیان اینکه سال گذشته در مراسمی از بیش از 400 خانواده شهید امور تربیتی تجلیل شد گفت: امسال نیز از 64 پیشکسوت امور تربیتی تقدیر شد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه با توجه به سند تحول بنیادین باید تلاش بیشتر و اقدام مناسب تری را در حوزه تربیت دانش آموزان انجام دهد و در این رابطه نیازمند همکاری خانواده ها هستیم.
وی گفت: مهمترین اقدام آموزش و پرورش در سال 94 اجرای طرح رتبه بندی معلمان بود که با اعتباری معادل 15 هزار میلیارد ریال اجرا شد و در سال آینده اعتبار اختصاص یافته به این بخش 35 هزار میلیارد ریال است.
وزیر آموزش و پرورش گفت: در سال 94 موفق شدیم در مناطق مرزی کشور حق مرزی را برای فرهنگیان که سال ها از تصویب آن گذشته بود، محقق کنیم و از اول فروردین امتیازی که برای معلمان در قانون مدیریت خدمات کشوری لحاظ شده بود از 700 امتیاز به 1500 امتیاز افزایش یافت.
فانی اظهار کرد: در زمینه عدالت آموزشی طی امسال در راه انسداد مبادی بی سوادی گام برداشتیم و توانستیم 71 هزار کودک لازم التعلیم را که به مدرسه نمی آیند، شناسایی و به مدرسه بیاوریم.
وی افزود: نقشه راه سند تحول بنیادین تهیه شده و سال آینده برنامه های آموزش و پرورش مبتنی بر این سند خواهد بود.
وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: طی دو هفته آینده برنامه های سال 95 براساس سند تحول بنیادین آماده می شود و هیچ برنامه ای را نخواهیم پذیرفت مگر آنکه متناسب با راهکارهای سند باشد.
فانی بیان کرد: طی سه سال گذشته سطح پوشش دوره پیش دبستانی را از 38 درصد به 55 درصد افزایش دادیم و در بودجه سال 95 اعتباری معادل 500 میلیارد ریال برای توسعه دوره پیش دبستان لحاظ شد و در مناطق محروم و دو زبانه پیش دبستانی به صورت رایگان ارائه می شود.

گرداوري: مجله هلو

منبع: ايرنا