مجله اينترنتي هلو

درباره مجله اينترنتي هلو

منتظر نظرات شما عزيزان هستيم

رابطه خوب با مادر شوهر

داشتن رابطه خوب با مادر شوهر

مجله اينترنتي هلو : فاطمه تندکار روان‌شناس با اشاره به دلایلی که هر عروسی باید با خانواده همسر خود با احترام رفتار کند، اظهار داشت: هر زوج جوانی در آغاز زندگی خود دچار مشکلاتی در ارتباط برقرار کردن با خانواده همسر است ولی به مرور زمان با مشخص شدن حد و حدود هر شخص، از مشکلات کاسته می شود

به ادامه مطلب برويد

داشتن رابطه خوب با مادر شوهر

وی با تأکید بر اینکه جلب کردن نظر مثبت مادرشوهر و پدرشوهر مثل تمام مهارت‌های زندگی نیازمند کسب مهارت و بینش کافی است، تصریح کرد: متأسفانه در دوران کودکی، بحث ها، تصویرهای ذهنی و مثل‌های غلطی از خانواده همسر به خصوص مادرشوهر در ذهن دختران و پسران به صورت پیش ذهنیت‌های نادرست ایجاد شده است.
مادر شوهر مهربان
تندکار با اشاره به خود ساخته بودن تمام اختلافات بین عروس و خانواده همسر، گفت: مشکلات بین عروس و خانواده شوهر امری کلیشه‌ای است که از گذشته تا به امروز نسل به نسل انتقال پیدا کرده و همواره تصور منفی نسبت به خانواده همسر وجود داشته است در حالی که همه این اختلافات خود ساخته بشر است چه بسا که امروزه خیلی از خانواده‌ها چنین مشکلاتی ندارند.
مادر شوهر بد
وی با بیان پیشنهادهایی که از سوی خانواده همسر مطرح و گاهی به درگیری کشیده می‌شود، اظهار داشت: با پیشنهادهای خانواده همسر، در حضور آن‌ها موافقت کنید ولی بگویید که تصمیم‌تان را بعدا اعلام خواهید کرد. سپس در تنهایی نظر واقعی خود را به همسرتان بگویید و باهم تصمیم نهایی را بگیرید و توسط او تصمیم خود را به خانواده‌اش اعلام کنید.
مادر شوهر دوست داشتني
این روان‌شناس با اشاره به راهکارهایی مفید در جلب توجه خانواده همسر، بیان کرد: عروس‌ها باید از بگومگو با خانواده همسر بپرهیزند و نظرات خود رابه آرامی و فروتنی بیان کنند، همچنین درباره خلق‌وخوهای مادرشوهرشان بیشتر بدانند، در بحث‌های خانوادگی آنها شرکت نکنند و از اظهارنظر کردن جدا خودداری کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان