close
تبلیغات در اینترنت
چگونه باسن خود را کوچک کنيم

چگونه باسن خود را کوچک کنيم

چگونه باسن خود را کوچک کنيم : این روزها با وجود جراحی‌های گوناگونی که برای زیبایی و تناسب اندام وجود دارد دیگر شبیه شدن به هنرپیشه مورد علاقه شاید کار چندان سختی نباشد- اما اگر تنها کمی از عوارض و خطرات این جراحی‌ها آگاه باشید حتما عطای آن را به لقایش می‌بخشید و به سراغ روش‌های طبیعی می‌روید

به ادامه مطلب برويد

مجله اينترنتي هلو بخش آرايش و زيبايي

کوچک کردن باسن با روش طبيعي

   کوچک کردن باسن بدون جراحی هم امکان‌پذیر است. با کاهش وزن عمومی بدن و انجام چند تمرین ساده می‌توان به فرم دهی و سفت کردن عضلات باسن کمک کرد.

   این روزها با وجود جراحی‌های گوناگونی که برای زیبایی و تناسب اندام وجود دارد دیگر شبیه شدن به هنرپیشه مورد علاقه شاید کار چندان سختی نباشد. اما اگر تنها کمی از عوارض و خطرات این جراحی‌ها آگاه باشید حتما عطای آن را به لقایش می‌بخشید و به سراغ روش‌های طبیعی می‌روید. در ارتباط با زیبایی و تناسب اندام کوچک کردن باسن دغدغه بیشتر افراد به خصوص خانم‌هاست. در ادامه این مقاله به ذکر توصیه‌ها و تمریناتی مفید در این زمینه خواهیم پرداخت.

----------------  چگونه باسن خود را کوچک کنيم  ------------------------


-    لاغر کردن باسن و ران‌ها در درجه اول اولویت آن‌هایی قرار دارد که به تناسب اندام می‌اندیشند. به نظر می‌رسد که این موضوع این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده است. مخصوصا خانم‌ها این روزها خیلی نگران شکل باسن خود هستند و هر لباسی که تن می‌کنند نگرانند که باسنشان در آن بزرگ جلوه نکند.

    قبل از اینکه به سراغ روش‌های مختلف برای حذف چربی‌های اضافه بروید لازم است بدانید که بدن انسان در طی روند چربی‌سوزی و آب کردن چربی‌ها آخرین چربی تولید شده را از بین می‌برد و رفته رفته با اولویت و ترتیب شکل‌گیری چربی‌های زائد بدن به ترتیب معکوس چربی‌سوزی می‌کند. در این میان استفاده از چربی‌سوزهای گیاهی در تسریع این فرآیند می‌تواند تاثیرگذار باشد.

+ روش کوچک کردن باسن

   برای کوچک کردن باسن باید توجه ویژه‌ای به نوع تغذیه و همچنین انجام تمرینات و فعالیت‌های بدنی داشت. عضلات باسن از عضلات مختلفی تشکیل شده است که عضلات سرینی خوانده می‌شوند که قوی‌ترین آن‌ها عضله سریتی بزرگ است. همین عضله است که برای ساختن یک باسن سفت و شکل گرفته باید روی آن کار کنیم. انجام تمرین‌های مناسب و حـرکـات ورزشـی مـربـوط بـه ایـن قـــسمت از بدن تغییرات چشـمـگیری را در ایـن نـقــطه به وجود می‌آورد و به شما در داشتن یک باسن خوش فرم و متناسب کمک می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم برای گرفتن نتیجه بهتر توصیه‌های زیر را مد نظر قرار دهید.

+ وزن عمومي بدنتان را کاهش دهيد - کوچک کردن باسن


    بله، احتمالا حدس می‌زدید. اگر می‌خواهید باسنی خوش فرم و زیبا داشته باشید، باید چربی‌هایی که احاطه‌اش کرده است را از بین ببرید. این هم مثل هر ماهیچه دیگر بدن است. اگر می‌خواهید تفکیک و شکل آن مشخص شود باید لایه چربی روی آن را آب کنید. اینجا نمی‌خواهیم به بررسی این بپردازیم که اصلا باسن بزرگ زیباست یا کوچک. هر دو آن‌ها زیبایی خودشان را دارند. این مقاله مربوط به کسانی است که می‌خواهند چربی باسنشان را آب کنند و ما فقط روی این تمرکز می‌کنیم.

توجه: نکته‌ای که باید مثل همیشه متذکر شویم این است که شما نمی‌توانید فقط چربی یک قسمت خاص از بدنتان را آب کنید. اگر می‌خواهید باسنی خوش فرم داشته باشید باید چربی همه بدنتان را پایین بیاورید.

+ پياده روي کنيد - کوچک کردن باسن

پیاده روی ورزش فید و ساده‌ای برای کوچک کردن باسن است که می‌توان آن را در هر کجا انجام داد.

این ورزش نیاز به آموزش ندارد و شما می‌توانید آن را در هر زمان که اراده کنید انجام دهید.

می‌توانید از تپه‌ها بالا روید و مدت زمان آن را هر روز بیش از روز قبل افزایش دهید.

با این کار می‌توانید چربی موجود در باسن خود را به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش دهید. یک فرد ۷۰ کیلویی در حین ۱ ساعت پیاده روی تند حدود ۳۰۰ کالری از دست می‌دهد.

+ اهل کوهنوردي هستيد ؟ - کوچک کردن باسن

کوه‌پیمایی به شما کمک می‌کند تا مقادیر زیادی کالری از دست دهید.

بالا رفتن از سراشیبی‌های تند به ویژه در ارتفاعات که هوا رقیق‌تر است انرژی فراوانی را می‌طلبد.

همچنین در هنگام پایین آمدن که در سرازیری قرار می‌گیرید کلیه عضلات باسن به طور ناخودآگاه به کار می‌افتند. اگر یک کوله پشتی سنگین را هم بر دوش خود بیندازید، آنگاه یک وزرش پرتحرک بی‌نظیر را انجام می‌دهید و به علاوه می‌توانید از طبیعت اطراف خود نیز لذت ببرید. یک فرد ۷۰ کیلویی در یک ساعت کوه‌پیمایی در حدود ۳۹۰ کالری می‌سوزاند.

+ تمرينات هوازي را فراموش نکنيد - کوچک کردن باسن

تا به حال یک فوتبالیست یا دونده را دیده‌اید که باسن زشت و چاق داشته باشد؟ مطمئنا اینطور نیست. این افراد آنقدر می‌دوند و حرکات مخصوص باسن انجام می‌دهند که دیگر چربی روی باسنشان نمی‌ماند. پس اگر می‌خواهید باسنتان را شکل دهید باید سخت‌ترین نوع تمرینات هوازی را برای فرم دهی و کوچک کردن باسن انتخاب کنید.

+ حرکات مفيد براي فرم دهي باسن - کوچک کردن باسن

حرکات ساده‌ای وجود دارند که در خانه و به راحتی می‌توان برای کوچک کردن باسن آن‌ها را انجام داد:

+ حرکت اسکوات - کوچک کردن باسن

   این حرکت پرطرفدار برای خوش فرم کردن شکم، ران، باسن و لگن مفید است. این حرکت با قوی کردن عضله‌های این قسمت‌ها و کاهش چربی کلی بدن باعث افزایش تنوس عضلانی می‌شود.

    بایستید و پاها را به عرض لگن باز کنید. دست‌ها را به حالت دعا تا میانه قفسه سینه بالا بیاورید.

    وزن بدن را روی پاشنه‌ها بیاندازید و به حالتی بنشینید که گویی قصد دارید روی صندلی بنشینید. باسن را رو به بیرون و عقب ببرید و بدن را تا جایی که می‌توانید یا تا زمانی که ران‌ها تقریبا به موازات زمین قرار گیرد، پایین ببرید.

    هنگامی که ران با زمین موازی شد، کمر و پشت بدن را به آهستگی بالا ببرید تا در حالت ایستاده قرار بگیرید. این حرکت را ۱۰ تا ۲۰ بار تکرار کنید.


+ حرکت لانژ

    بایستید، پاها را به عرض شانه باز کنید و دست‌ها را روی لگن بگذارید. - کوچک کردن باسن

    یک پا را قدری جلوتر از پای دیگر به گونه‌ای بگذارید که پنجه‌ها رو به جلو باشد. زانوی پای عقب را پایین ببرید و همزمان زانوی جلو را با حرکتی آهسته و کنترل شده خم کنید.

    زانوی عقبی را آن قدر پایین ببرید تا ران پای جلو تقریبا با زمین موازی شود. دقت داشته باشید که زانوی جلویی و مچ پا ‌هم راستا باشند و مچ پا جلوتر قرار نگیرد.

    بدن را با تکیه بر ران جلو رو به عقب ببرید تا در حالت ایستاده قرار بگیرید. پاها را جابجا کنید و حرکت را تکرار کنید.

+ بالا بردن لگن  - کوچک کردن باسن

    روی زمین به پهلو دراز بکشید و پاها را روی یکدیگر بگذارید. سر را روی بازوی قرار گرفته روی زمین بگذارید و بازوی بالایی را روی لگن قرار دهید.

    پاها را صاف نگه دارید و پای رویی را تا جایی که می‌توانید بالا ببرید، سپس به آهستگی به حالت اولیه برگردید. این بار روی پهلوی دیگر دراز بکشید و همین حرکت را بر روی پای دیگر انجام دهید.

 + انتخاب مواد غذايي با کالري پايين تر - کوچک کردن باسن

انتخاب مواد غذایی با کالری کمتر روش دیگری است که در کنار کاهش مصرف کالری و وعده‌های غذایی کم حجم‌تر به پایین آوردن وزن کمک می‌کند.

   در واقع می‌توان گفت عاقلانه‌ترین روش کاهش وزن دقت در حجم غذای مصرفی و کالری آن است. به این منظور غذاهای کم‌کالری و کم‌چرب مانند گوشت سفید پرندگان، تخم‌مرغ، فرآورده‌های لبنی کم‌چرب، سبزیجات و غذاهای دریایی مصرف کنید.

   همچنین غلات کامل را بدون سس یا ادویه مصرف کنید. غلات کامل به دلیل میزان بالاتر فیبر و دیگر مواد مغذی انتخاب بهتری هستند. توصیه می‌گردد در وعده‌های غذایی‌تان میوه و سبزی را افزایش دهید چرا که کالری اکثر میوه‌ها و سبزیجات بسیار پایین است.

منبع : مجله اينترنتي ستاره

روشي براي کوچک کردن باسن

  • تاريخ ارسال : جمعه 11 فروردين 1396
  • توسط برنامه نویسی سایت تاريخ 1396/2/5 ساعت 8:02
    وب سايت کاربر
    با سلام
    من مربی ایروبیک و بدنسازی هستم... حرکت هایی که نام بردید جزو موثرترین حرمتها برای فرم دهی به باسن هستند... عالی بود... ممنون
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی