مجله اينترنتي هلو

هورمون جنسي زنانه آيا بر اندازه مغز زنها تاثير دارد


هورمون جنسي زنانه آيا بر اندازه مغز زنها تاثير دارد

آیا استروژن (گروهی از هورمون‌های جنسی زنانه) موجب بزرگتر شدن مغز زنان می‌شود؟ اَسبَک یا هیپوکمپوس مغز نقشی حیاتی در ثبت خاطرات و خلق و خوی ما بازی می‌کندبه نقل از ایندیپندنت، نتایج پژوهشی جدید نشان می‌دهد که اندازه بخشی از مغز بر اساس عادات ماهانه زنان دچار تغییر می‌شود.
محققان موسسه ماکس پلانک در لایپزیگ آلمان به این نتیجه دست یافته‌اند که بخش هیپوکمپوس مغز زنان به تدریج با افزایش سطح استروژن بزرگتر و با کاهش ترشحات هورمونی کوچکتر می‌شود.
پیشتر گفته شده بود که هیپوکمپوس مغز، که مسئولیت ثبت خاطرات و خلق و خوی فرد را بر عهده دارد، با توجه به عوامل محیطی به تدریج تغییر اندازه می‌دهد؛ برای نمونه، چندین مطالعه پیشین دست یافته بودند که حجم هیپوکمپوس مغز راننده‌های تاکسی در لندن به خاطر حفظ  نام چندین خیابان، ساختمان و مقصد موردنظر مسافران به مرور افزایش پیدا می‌کند.
با این حال این نخستین بار است که محققان مدعی شده‌اند حجم هیپوکمپوس مغز زنان بنا به عادت ماهانه و با توجه به سطح هورمون، نوسان پیدا می‌کند.
این کشف شگفت‌انگیز در حقیقت یکی از مراحل ابتداییِ یک تحقیق جامع‌تر با عنوان «اختلال ناخوشی پیش‌قاعدگی» (PMDD) است. این اختلال بر روی یک زن از هر 12 زن اثر منفی مانند تغییر خلق و خو، افسردگی و خستگی می‌گذارد.
دکتر یولیا ساخر، پژوهشگر اصلی این تحقیق، امیدوار است که تحقیقشان بتواند به زنان آسیب‌پذیر در برابر PMDD کمک کند. او البته معتقد است که شاید بتوان به کمک پژوهشان روش‌های پیشگیرانه‌ای برای آن ایجاد کرد. وی می‌گوید: «انعطاف‌پذیری عصبی یا قابلیت انطباقیِ مغز شاید درب‌های جدیدی را برای کمک به زنان آسیب‌پذیر باز کند.»
خانم بارت نیز می‌گوید که تغییرات رفتاری در موش‌ها با قاعدگی تغییر می‌کند. البته خانم ساخر معتقد است که انسان‌ها ممکن است کاملا متفاوت باشند. وی می‌گوید که نتایج منتشره در این پژوهش تنها از یک زن بدست آمده است. حدود 30 اسکن از مغز یک شرکت کننده که در وضعیت سالمی به سر می‌برد، در طول چهار دوره قاعدگی گرفته شده بود.
دکتر ساخر می‌گوید که مراحل بعدی این تحقیق از همان پروتکل پیشین اما با تعداد شرکت کنندگان بیشتر و تکنیک‌های عکس‌برداری بیشتری انجام خواهد شد

گرداوري : مجله اينترنتي هلو

منبع : نيک صالحي

صورت بدون چين و چروک با رژيم غذايي و دوري از استرس


دوري از استرس و داشتن رژيم غذايي مناسب باعث طراوت و شادابي پوست شما مي شود

یک متخصص طب سنتی گفت: پیروی از رژیم غذایی طبیعی و کاهش عوامل اضطراب و استرس زا، جوانی و سرزندگی را برای افراد به ارمغان می آورد.
محمدباقر مینایی متخصص طب سنتی بیان کرد: استرس یکی از عوامل اصلی تاثیرگذار بر روی کارکرد تمام سلول های بدن است که سبب پیری زودرس می شود.
وی با اشاره به اینکه نخستین عارضه اختلالات کبدی، تغییر رنگ پوست است، اظهار داشت: هیجانات و افکار منفی تاثیرات مخربی در کبد ایجاد می کنند که مشکلات کبدی سبب بیماری هایی مانند کبدچرب، افزایش غلظت خون، چربی و قند خون می شود.
این متخصص طب سنتی عنوان کرد: آنتی اکسیدان ها از ترکیبات موثر در حفظ شادابی و نشاط اعضای بدن محسوب می شوند که از منابع غنی از آنتی اکسیدان ها می توان به لیموترش اشاره کرد.
 وی اظهار کرد: مصرف دمنوش های طبیعی مانند به لیمو یا عناب همراه با بادرنجبویه، سنبل الطیب و چند دانه هل نیز سبب به تعویق انداختن پیری می شود.
 مینایی تصریح کرد: استفاده از غذاهایی مانند شیر برنج یا فرنی که از برنجی با طبع گرم تهیه شده باشند در درمان کم خونی مفید و ضد پیری نیز هستند و خوردن حلیم با بلغور گندم همراه با روغن دنبه خانگی نیز نقش موثری در حفظ جوانی افراد به خصوص زنان دارد، روغن دنبه حاوی لپتین بوده که ترکیبی ضد سرطان است.
 وی توصیه کرد: مصرف آش همراه با سبزیجات فراوان در شب و با حبوبات مناسب در هنگام ظهر، اختلالات متابولیکی را رفع می کند و سبب تنظیم فعالیت های اعضای بدن می شود

مجله اينترنتي هلو

نيک صالحي

درمان سرطان مثانه با داروي سرماخوردگي


درمان سرطان مثانه با داروي سرماخوردگي

بررسی‌ها نشان می‌دهد داروی مورد استفاده برای درمان سرماخوردگی معمولی می‌تواند از گسترش تومور سرطان مثانه جلوگیری کند.
محققان ژاپنی دریافتند یک نوع داروی ضدالتهاب غیراستروئیدی گسترش سرطان را در موش‌های آزمایشگاهی متوقف کرده و میزان مقاومت به شیمی درمانی را کاهش می‌دهد.
نتایج این مطالعه امیدها را برای درمان این بیماری که تنها در سال ۲۰۱۴ بیش از ۵۰۰۰ قربانی در انگلیس داشته، افزایش داده است.
محققان ژاپنی در بررسی خود دریافتند تزریق اسید فلوفنامیک داروی مورد استفاده در درمان سرماخوردگی می‌تواند فرآیند تهاجمی سلول‌های سرطانی را کنترل کند و داروهای شیمی درمانی را موثر سازد.
سرطان مثانه نهمین سرطان کشنده در اروپاست. همچنین در سال ۲۰۱۲ در سراسر جهان حدود ۱۶۵ هزار و ۱۰۰ نفر به دلیل ابتلا به این سرطان جان خود را از دست دادند.

مجله اينترنتي هلو

نيک صالحي

لاک ناخن سلامتي شما را بشدت تهديد مي کند


لاک ناخن و تهديد سلامتي

لاک ناخن سلامتي شما را بشدت تهديد مي کند

لاک ناخن یکی از مسائل زیبایی و آرایشی محسوب می شود که بیشتر خانمها از آن استفاده می کنند و از مضرات بسیار خطرناکش به خصوص در دختران جوان بی اطلاع هستند

به ادامه مطلب برويد

ورزش زنان باردار تاثيري بر مدت زمان بارداري ندارد


تاثير ورزش بر زنان باردار

ورزش هيچ تاثيري بر زايمان زود رس يا دير رس ندارد

نتایج انجام شده توسط محققان IOC نشان داده است که ورزش شدید باعث افزایش طول مدت بارداری یا زایمان زودرس نمی‌شود.
بررسی‌ها نشان داده است که ورزش تاثیری بر طول مدت بارداری ندارد. نتایج این بررسی‌ها در مجله پزشکی ورزش منتشر شده است. این مطالعات بر روی ورزشکاران حرفه‌ای انجام شده است تا ارتباط ورزش با مدت زمان بارداری مشخص شود.
پیش از این، این تصور وجود داشت که ورزش شدید و حرفه‌ای باعث کمتر رسیدن خون به جنین و رشد ناقص او می‌شود و حتی ممکن است باعث زایمان زودرس شود.
ورزش شدید ممکن است که ضربان قلب چنین را افزایش دهد اما این مسئله موقت است و ضربان قلب جنین به حالت عادی بازمی‌گردد.
به ورزشکاران حرفه‌ای پیشنهاد شده است که در سه ماه ابتدایی بارداری میزان شدت تمرین‌های خود را کم کنند.
همچنین بررسی‌ها نشان داده است زنانی که به طور مرتب ورزش می‌کنند زایمان راحت‌تری دارند و احتمال اضافه وزن و کاهش بیش از حد وزن در نوزاد آن‌ها کمتر است. ضمنا زنان ورزشکار کمتر نیاز به سزارین برای زایمان پیدا می‌کنند

مجله اينترنتي هلو


منبع: بيتوته  beytoote.com

چرا کودکم از مدرسه مي ترسد

چرا کودکم از مدرسه مي ترسد

چرا کودکم از مدرسه مي ترسد   دليل ترس کودک از مدرسه چيست

خودداری از رفتن به مدرسه طیفی دارد که یک سر آن گاهی مدرسه رفتن است و سر دیگر آن به زور مدرسه رفتن یا برای همیشه مدرسه نرفتن علائم اضطراب آنان به اشکال مختلف مانند سردرد، تهوع، گیجی، تب و... بروز می کند.

به ادامه مطلب برويد

علت و درمان کجي آلت تناسلي مردان

علت و درمان کجي آلت تناسلي مردان

علت و درمان کجي آلت تناسلي مردان

کجی مادرزادی آلت تناسلی یک بیماری نسبتا شایع است و حدود ده درصد مردان را گرفتار می کند. میزان کجی از بسیار خفیف تا بسیار شدید متفاوت است. در 3-1 در صد مردان کجی شدید آلت تناسلی وجود دارد

به ادامه مطلب برويد   کجي مادر زادي آلت تناسلي مردان

با حضور بچه رابطه جنسي ممنوع

با حضور بچه رابطه جنسي ممنوع

سعي کنيد از داشتن رابطه جنسي در اتاقي که بچه حضور دارد حتما پرهيز کنيد

وقتی بچه دار می شوید دچار مشکلات فراوانی برای برقراری رابطه جنسی خواهید شد و از ترس حضور فرزند در کنارتان، برقراری رابطه جنسی با سردی و بی میلی همراه خواهد شد. توصیه هایی در این زمینه به والدین داریم

به ادامه مطلب برويد    رابطه جنسي بد ، رابطه جنسي خوب ، داشتن رابطه جنسي

شوهرم خيلي بد بين است

شوهرم خيلي بد بين است

مجله اينترنتي هلو : شوهرم خيلي بد بين است من را راهنمايي کنيد

همسرم مرد شکاک و بدبینی است، «کجا بودی؟ با کی بودی؟ چرا تلفنت رو جواب ندادی؟ چرا این عطر خاص رو استفاده کردی؟» سؤالات همیشگی او از من است، هرچه می‌کنم به من اعتماد ندارد و بی‌اعتمادی او گاه مرا مجبور به تلافی می‌کند، از این وضعیت تکراری خسته ام، لطفاً راهنمایی کنید.

به ادامه مطلب برويد    مرد شکاک  شوهر شکاک   شوهر بد بين

اين کوچکترين کامپيوتر جهان است


کوچکترين کامپيوتر جهان

اين کوچکترين کامپيوتر جهان است

در کنار کامپیوترهای همیشگی از لذت کار با مینی کامپیوترهای سبک و کم حجم غافل نشوید.
مینی کامپیوترها گجت های ویژه ای هستند که با وجود فضای اندک خود از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری قابلیت های بالایی را دارا هستند. این دستگاه کوچک با یک صفحه نمایش 6 اینچی با نام Sirius A محصولی از شرکت اوکل است که قرار است تا سال آینده وارد بازار شود.

سیریو به سیستم عامل ویندوز 10 با نسخه  64 بیت و پردازنده چهار هسته ای Atomx7- 8750 مجهز شده است. حافظه رم 4 گیگا بایتی LPDDR3 وظیفه نگهداری اطلاعات را در این مینی کامپیوتر بر عهده خواهد گرفت.

سایر مشخصات این دستگاه را در زیر مشاهده کنید:

گرافیک IntelHD 
حافظه داخلی 64 گیگا بایتی eMMC با پشتیبانی از اسلات micro SDXC 
دو پورت یو اس پی 3.0، یک پورت یو اس پی HDMIt، یک پورت DisplayPort ، شبکه RJ -45 اترنت، جک 3.5 میلی متری هدفون
باتری 3000 میلی آمپری
سنسور شتاب سنج ژیروسکوپ مغناطیسی
پشتیبانی از شبکه دو باند بی سیم AC3165 اینتل، وای فای، بلوتوث 4/2
 در انتها طراحی خاص این مینی دستگاه یک دستگاه کم مصرف است که با قیمت 550 دلار روانه بازار خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران جوان

 

1143 صفحه