مجله اينترنتي هلو

پسرها زودتر ياد مي گيرند يا دخترها


پسرها زودتر ياد مي گيرند يا دخترها

پسرها زودتر ياد مي گيرند يا دخترها ، قدرت ياد گيري کدام يک بيشتر است دختر ها يا پسرها

کودکان به رفتارهای والدین توجه کرده و هنگام بازی نقش مشابه والدین همجنس خود را انتخاب می کنند به طوریکه در بازی دخترها نقش مادر و پسرها شغل پدر را انتخاب می کنند.دخترها در زمان کودکي به سراغ بازی‌هایی مانند خاله بازی و عروسک بازی می روند اما پسرها بیشتر بازی با تفنگ و ماشین را انتخاب می کنند

به ادامه مطلب برويد

کالري مورد نياز براي خانم هاي باردار


کالري مورد نياز براي دوران بارداري

کالري مورد نياز براي خانم هاي باردار

خانم هاي باردار حتما اين مطلب را بخوانند :  اولین سوالی که در ذهن زنان با آغاز دوران بارداری شکل می گیرد، این است که این افراد بايد چگونه و به چه میزاني غذا بخورند، تا مطمئن شوند كه نیازهای بدن خود و جنین داخل رحمشان برآورده خواهد شد

به ادامه مطلب برويد

بهداشت و تست سلامت دستگاه تناسلي مردان


دستگاه تناسلي مردان

بهداشت و تست سلامت دستگاه تناسلي مردان

در مورد بهداشت دستگاه تناسلی مردانه، شستشوی مداوم و زدودن موهای زائد آن در عین سادگی بسیار موثر خواهد بود. همچنین بهتر است دستگاه تناسلی را پس از هربار شستشو حتما خشک کنیم زیرا مرطوب بودن آن موجب فراهم شدن محیط مناسبی برای رشد عوامل بیماریزا خواهد بود.

به ادامه مطلب برويد

سلوليت يا همان چربي زير پوست / گياهان مفيد براي سلوليت


سلوليت يا همان چربي زير پوست

سلوليت يا همان چربي زير پوست  ، اين مطلب را در مجله اينترنتي هلو بخوانيد

سلولیت به چربی ذخیره شده زیر پوست گفته می شود که این چربی اغلب در قسمت ران، باسن و در پایین شکم هستند. سلولیت را اغلب با عناوین پوست پرتقال یا پوست پنیر می شناسند.
با توجه به تأثیر استروژن و پروژسترون در سلولیت، سلولیت در زنان به راحتی شروع می شود و پوست به سرعت آن را ظاهر خواهد کرد. تحقیقات اخیر نشان می دهد که بیش از 85 درصد زنان در طول عمرشان با سلولیت روبرو شده اند و برای درمان آن دچار نگرانی هستند

به ادامه مطلب برويد

افسردي خود را اينگونه مديريت کنيد


افسردگي خود را اينگونه مديريت کنيد

افسردگي خود را اينگونه مديريت کنيد ، افسردگي و نحوه مديريت آن

بررسیها و مطالعات اخیر نشان می‌دهد که ظرف سال های گذشته، افسردگی در میان افراد جوامع مختلف با ضریب رشد بالایی روبرو بوده است.
در این که افسردگی، یک نوع بیماری است شکی وجود ندارد. درست مانند مرض قند یا بیماری قلبی. ولی اینها نشانه نقص یا عیب شخصی نیستند و نباید موجب شرمساری فرد قرار بگیرند. افسردگی قابل درمان است و هر چه زودتر تشخیص داده شود، راه درمان آن آسانتر است

به ادامه مطلب برويد

چند نکته براي تربيت کردن کودک


چند نکته براي تربيت کردن کودک

چند نکته مهم براي تربيت کردن کودک ، روش درست تربيت کردن کودک

تربیت سازنده، روشی است که در آن رشد کودکان تقویت و رفتار آنان به گونه ای سازنده و بی ضرر مدیریت می شود. این شیوه براساس ارتباط خوب و توجه مثبت به کودکان، برای کمک به رشد آنان پایه ریزی شده است. کودکانی که با شیوه تربیت سازنده پرورش می یابند احتمال رشد مهارت ها و ایجاد احساس خوب نسبت به خود در آنها بیشتر و احتمال بروز مشکلات رفتاری در آنها کمتر است.
دکتر اکرم منتظرالظهور، مشاور و روانشناس، نکات جالبی برای تربیت کودک مطرح کرد که در ادامه می خوانید.

به ادامه مطلب برويد

اختلالات جنسي در ديابتي ها آيا درمان مي شود


اختلالات جنسي در افراد ديابتي

اختلالات جنسي در ديابتي ها آيا درمان مي شود

امروزه به دلیل تغییر شرایط زندگی، افراد بیش از گذشته درگیر بیماری‌های مختلف هستند بیماری‌هایی که در گذشته شیوع بالایی نداشته است. یکی از این بیماری‌ها دیابت است که می‌توان آن را یک بیماری مزمن دانست. این بیماری روی روابط جنسی افراد نیز تاثیر خواهد گذاشت تا جایی که بسیاری از شریک‌های جنسی افراد دیابتی از رابطه‌شان ناراضی هستند.

به ادامه مطلب برويد   اختلالات جنسي افراد ديابتي چگونه درمان مي شود

درباره کالري عناب بدانيد


درباره کالري عناب بدانيد

درباره کالري عناب بدانيد  ، عناب چه خواصي دارد

عناب از میوه‌های بسیار مفید است که علاوه بر خواص تغذیه‌ای دارای موارد استفاده زیادی به عنوان یک گیاه دارویی است

به ادامه مطلب برويد

گرفتن نمره 20 در امتحانات


گرفتن نمره 20 در امتحانات روش گرفتن نمره 20 در امتحانات

کار کشیدن بیش از حد از بدن و قرار گرفتن در موقعیت های استرس زا مثل شب های پیش از امتحان ممکن است باعث بروز بیماری هایی در افراد شود.

کارشناسان در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند دانشجویان و دانش آموزانی که داشتن خوابی مناسب شب قبل از امتحان باعث کسب نمره بالاتر و موفقیت در جلسه امتحان می شود.
کارشناسان اعتقاد دارند مغز انسان برای جایگذاری اطلاعات و ارسال آنها از حافظه کوتاه مدت به بلند مدت به یک بازه زمانی خالی نیاز دارد که بهترین زمان هنگام خواب است. در این زمان مغز به شدت فعال است به طوری که داده های اطلاعاتی را به سهولت در سلول های حافظه قرار می دهد.
افرادی که دچار بدخوابی و بی خوابی هستند، معمولا حافظه خوبی ندارند و توان یادگیری آنها پایین است، همچنین این افراد بسیاری از اتفاقات را فراموش می کنند و به نوعی حالت گیجی و پریشانی دارند.
کارشناسان توصیه می کنند افرادی که در رده های مختلف سنی، آزمون و امتحان دارند شب قبل از آن به طور کافی استراحت کنند و در روز امتحان نیز برای مدت زمان کوتاهی هم که شده چشم های خود را ببندند تا مغز آنها بیشتر بتواند به پردازش اطلاعات بپردازد.
کارشناسان مفید بودن چرت زدن کوتاه بعد از صرف وعده ناهار را حتی برای کارمندان و شاغلین بسیار مفید می دانند زیرا باعث تجدید قوا و افزایش توان برای انجام کارها هنگام عصر می شود.
در عین حال چرت زدن بعد از ناهار نباید به خواب تبدیل شود و باید بازه ای کوتاه در حد 15 الی 20 دقیقه داشته باشد زیرا خواب عمیق در وسط روز علاوه بر ایجاد چربی و بروز چاقی می تواند باعث بی خوابی شبانه نیز شود.

باشگاه خبرنگاران جوان

خانم ها بيشتر به اين سردردها دچار مي شوند

خانم ها بيشتر به اين سردردها دچار مي شوند

خانم ها بيشتر به اين سردرد ها دچار مي شوند ، سر درد هاي زنانه

بخش پزشکي - الهام نادري متخصص مغز و اعصاب گفت: همه سردردها نیاز به پزشک و اورژانس ندارند ولی در صورت مشاهده علائم غیر عادی باید به پزشک مراجعه کرد

به ادامه مطلب برويد

1143 صفحه