مجله اينترنتي هلو

درباره مجله اينترنتي هلو

منتظر نظرات شما عزيزان هستيم

داشتن حجاب در تاجيکستان

داشتن حجاب جرم است

سرهنگ امین جلیلوف رئیس دفتر وزارت کشور تاجیکستان در خجند، مرکز استان سغد  این کشور در گزارشش  اعلام کرد: طبق آمار ثبت شده  دفتر وزارت کشور در خجند، در 7 ماهه نخست امسال 685 نفر به خاطر جرایم مختلف در این شهر در لیست پلیس قرار گرفته اند که 643 تن از این افراد را زنان محجبه تشکیل می‌دهند که جرم آنان صرفا پوشیدن حجاب اسلامی بوده است. 513 نفر از این افراد نیز ساکنان اصلی شهر خجند بوده‌اند.
تاجیکستان  به طور منظم هر گونه نمادی را که مخالف با دولت سکولار این کشور باشد ممنوع اعلام می‌کند.
برپایه این گزارش به نقل از worldbulletin.net، از سال 2007 میلادی تاکنون پوشیدن حجاب اسلامی در کشور تاجیکستان ممنوع اعلام شده است. به علاوه وزارت آموزش و پرورش تاجيكستان نیز با صدور بخشنامه‌اي، حجاب را براي دختران و زنان در مدارس، دانشگا‌ه‌ها و مراكز آموزشي اين كشور ممنوع اعلام كرده‌ بود. براساس اين فرمان كساني كه از اين دستور سرپيچي مي‌كردند از مراكز آموزشي اخراج و از تحصيل محروم مي‌شدند.
 در ماه فوریه امسال نیز تصاویر مربوط به دستگیری دو زن محجبه به جرم پوشیدن حجاب، به سرعت در شبکه‌های اجتماعی روسیه منتشر شد و خشم مسلمانان این کشور را که اکثریت جمعیت آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند برانگیخت. در پی این واقعه عقیل شریفوف، شهروند روسی-تاجیکستانی که این ویدئو را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته بود، به جرم تحریک اذهان عمومی، به یک سال زندان محکوم شد

تابناک با تو