صعود به جام جهاني هدف ماست

جمعه 09 مهر 1395

مربي چوگان

صعود به جام جهاني هدف ماست

رییس فدراسیون چوگان ایران، گفت: هدف ما از برگزاری دیدار تدارکاتی با آرژانتین، صعود تیم ملی چوگان کشورمان به جام جهانی است.

به ادامه مطلب برويد

هدف ما جام جهاني است

«گلنار وکیل گیلانی» امروز (جمعه) در نشست خبری پیش از دیدار تدارکاتی تیم های ایران و آرژانتین در زمین چوگان قصر فیروزه تهران، افزود: برای کمک به کودکانی که بیماری قلبی مادرزادی دارند و همچنین آمادگی بیشتر بازیکنان تیم ملی به منظور حضور قدرتمند در دور مقدماتی جام جهانی از تیم ملی آرژانتین به منظور برگزاری دیدار تدارکاتی دعوت شده است.
وی گفت: آرژانتین از تیم های قدرتمند جهان محسوب می شود و معتقدم که سطح فنی آنان به ما نزدیک است.
رییس فدراسیون چوگان در پاسخ به این سوال که حضور ایران در مقدماتی جام جهانی برای چندمین بار صورت می گیرد، اظهار داشت: هشت سال پیش در رقابت های مقدماتی جام جهانی چوگان شرکت داشتیم، اما صعود نکردیم، اما در تیم فعلی توانمندی صعود به جام جهانی وجود دارد.
وی افزود: جمهوری اسلامی میزبان رقابت های مقدماتی جام جهانی است و تاکنون حضور تیم های پاکستان، هند و نیجریه قطعی شده و دیگر رقبا نیز هنوز مشخص نشده اند.
وکیل گیلانی در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنان تیم ملی ایران از تیم های باشگاهی کشورمان انتخاب شدند، گفت: چوگان به مانند برخی رشته های تیمی دیگر دارای تیم ملی واحد نیست و تمامی بازیکنانی که در فدراسیون عضو شده اند، در تیم ملی نیز حضور دارند و از بین آنها در رقابت های تدارکاتی، بهترین ها انتخاب می شوند.
وی درباره اینکه چوگان ایران در چه سطحی از جهان است، اظهار داشت: تیم ایران در فدراسیون جهانی در درجه B قرار دارد، اما در رقابت های مقدماتی در درجه E که اغلب کشورهای آسیایی و آفریقای حضور دارند، به میدان می رویم.
وکیل گیلانی در پاسخ به این سوال که ورزش چوگان در بین بانوان ایرانی چه شرایطی دارد، اظهار داشت: تیم ملی بانوان ایران در زوم E قرار دارد و از تیم های قدرتمند محسوب می شود.
به گفته وی قرار بود تیم بانوان ایران نیز با آرژانتین مسابقه دهد که به دلیل سرد شدن هوا و وضعیت نامرغوب چمن در پاییز، این دیدار در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود.
رییس فدراسیون چوگان درباره اینکه «حمزه ایلخانی زاده» رییس سابق فدراسیون همچنان با چوگان همکاری دارد یا خیر؟ گفت: وی همچنان در بسیاری از موارد به این رشته ورزشی کمک می کند و اکنون برای دیدار تدارکاتی تیم های مردان ایران و آرژانتین، اسب های شخصی خود را در اختیار فدراسیون قرار داده است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از چوگان حمایت می کنند؟ بیان داشت: بودجه وزارت ورزش برای این رشته محدود است و نمی توان با مبالغ در نظر گرفته شده، این ورزش را در سایر استان ها توسعه داد.
وکیل گیلانی درباره اینکه آیا چوگان به نام ایران ثبت خواهد شد، توضیح داد: سال آینده جلسه یونسکو تصمیم نهایی خود را برای ثبت این رشته به نام ایران و یا جمهوری آذربایجان اتخاذ می کند و امیدوارم که ایران پیروز نشست مزبور باشد.
وی در مورد لیگ چوگان، گفت: استان های البرز، تهران و قزوین در این رشته فعالیت دارند و برای پویا شدن لیگ لازم است سایر استان ها نیز در چوگان تلاش کنند، اما اکنون بودجه لازم برای این ورزش وجود ندارد

بازنشر : مجله اينترنتي هلو

منبع : ايرنا


مطالب مرتبط

تمامي حقوق اين وب سايت متعلق به مجله اينترنتي هلو است. || طراح قالب avazak.ir