عوارض مصرف استامينوفن در بارداري براي جنين

دوشنبه 27 آذر 1396
عوارض مصرف استامينوفن در بارداري براي جنين

عوارض استامينوفن در بارداري براي جنين

بخش بارداري : خانم هاي باردار بهتر است که کمتر از استامينوفن ها استفاده کنند . استامينوفن مي تواند روي هوش جنين تاثير بد بگذارد

به ادامه مطلب برويد

مجله اينترنتي هلو : متخصصان معتقدند زنان باردار نباید در دوران بارداری از قرصهای مسکن استفاده کنند.

محققان در آخرین پژوهش به این نتیجه رسیده اند که مصرف قرص پاراستامول یا همان استامینوفن باعث کم شدن IQ جنین و باعث ابتلا به اوتیسم و اختلال کم‌توجّهی وبیش‌فعالی می شود.

محققان دانشگاه هاروارد با بررسی بیش از 150 هزار مادر و نوزاد دریافتند، استفاده از این نوع قرص ریسک بروز اختلال کم‌توجهی وبیش‌فعالی در نوزاد را افزایش می‌دهد و صحبت کردن او را به تأخیر می‌اندازد.

 اختلال کم‌توجّهی بیش‌فعالی یک اختلال رفتاری رشدی است؛ معمولاً کودک توانایی دقّت و تمرکز بر روی یک موضوع را نداشته، یادگیری در او کند است و کودک از فعّالیّت بدنی غیرمعمول و بسیار بالا برخوردار است. محققان دانشگاه‌های آمریکا از جمله هاروارد با بررسی بیش از 9 مطالعه تأیید کردند، کاهش آی‌کیو نوزاد از جمله عوارض قطعی قرص پاراستامول است.


این پژوهش برای اولین بار نشان داد، بین مصرف قرص پاراستامول و تأخیر در گفتار کودک ارتباط وجود دارد. مصرف قرص بیشتر توسط مادر برابر با افزایش بیشتر ریسک بروز این اختلال‌ها در کودک همراه خواهد بود . . .

پايان مطلب

ني ني سايت  ninisite.com

بارداري،استامينوفن،هوش جنين


مطالب مرتبط

تمامي حقوق اين وب سايت متعلق به مجله اينترنتي هلو است کپي برداري از مطالب با درج لينک مطلب بلامانع است. || طراح قالب avazak.ir