مجله اينترنتي هلو

چه کسي منصوره دختر 16 ساله را کشته است

وقتی از محل کارم به خانه برگشتم،  با جنازه دختر 16 ساله ام به نام منصوره ، روبه رو شدم. پلیس به بررسی پرداخت و دریافت دختر نوجوان خفه شده است . . .

به ادامه مطلب برويد

قتل منصوره

+ زن جوان که متهم است دخترخوانده اش را به قتل رسانده در حالیکه در نخستین جلسه محاکمه اش به قصاص محکوم شده ادعا می کند که بی گناه است و قاتل نیست.

+ رسیدگی به این پرونده از عصر 15 اردیبهشت 86 به دنبال تماس یک مرد سالخورده با کلانتری 131 شهرری آغاز شد.

+ مرد 65 ساله به ماموران گفت: وقتی از محل کارم به خانه برگشتم با جنازه دختر 16 ساله ام به نام منصوره روبه رو شدم.

  پلیس به بررسی پرداخت و دریافت دختر نوجوان خفه شده است. وقتی پزشکی قانونی در گزارشی آثار کبودی و شکنجه را روی بدن قربانی نوجوان تایید کرد نامادری منصوره به نام مریم 35ساله بازداشت شد اما منکر قتل دختر خوانده اش شد و خودش را بی گناه خواند.

+ حرف های پسر شش ساله مریم به نام سپهر مسیر تحقیق ها را وارد مرحله تازه ای کرد. این پسربچه به ماموران گفت که مادر و دایی اش، خواهر خوانده اش را کشته اند.

+ به این ترتیب مریم و برادر 26 ساله اش به نام محمد بازداشت شدند. آنها سال 95 در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.

+ در آن جلسه مادر منصوره با اشاره به هویش گفت: این زن مدتها دخترم را شکنجه کرد و سپس او را کشت. به همین خاطر برایش تقاضای قصاص دارم.

+ پدر منصوره گفت: بعد از جدا شدن از مادر منصوره که زن سومم بود با مریم ازدواج کردم. او خودش یک پسربچه داشت. به همین خاطر سرپرستی منصوره و برادرش سعید را که خردسال بودند به عهده گرفتم. زندگی بدی نداشتم و نمی دانم مریم چرا و با چه انگیزه ای منصوره را کشته است.

+ سپس سعید برادر منصوره که در زمان کشته شدن خواهرش 17ساله بود در روبه روی قضات ایستاد و گفت: آن روز خواب بودم که مریم ، من و خواهرم را با عصبانیت بیدار کرد. او همیشه به بهانه های مختلف ما را کتک می زد.

+ وقتی به او اعتراض کردم با آجر به سرم زد. می خواستم با او درگیر شوم اما منصوره مرا آرام کرد و از من خواست تا همراه دوستانم به استخر بروم. وقتی از استخر به خانه برگشتم ماشین پلیس را مقابل در خانه مان دیدم. مریم ، خودش خواهرم را کشت ولی هیچ وقت به قتل اعتراف نکرد.

+ وقتی مریم در جایگاه ویژه ایستاد گفت: من منصوره را نکشتم. شوهرم مرد بد خلقی بود و به هر بهانه ای مرا کتک می زد و دختر و پسرش را شکنجه می داد. گمان می کنم شوهرم مریم را کشته ولی حالا می خواهد قتل را گردن من بیاندازد.

+ برادرم هم در این ماجرا هیچ دستی نداشته و بی دلیلی پایش به این پرونده باز شده است.

+ محمد هم که با قرار وثیقه آزاد بود نیز منکر معاونت در قتل شد و گفت: من نانوا هستم و آن روز هم در محل کارم بودم . چند روز بعد از طریق برادرم در جریان کشته شدن دختر خوانده خواهرم قرار گرفتم.

+ با پایان دفاعیان دو متهم قضات از پسر 16 ساله مریم خواستند تا به عنوان شاهد در جایگاه قرار بگیرد. این پسر نوجوان گفت: من در آن زمان 7 ساله بودم و دیدم که مادرم با سعید و منصوره درگیر شد.

+ سعید با دوستانش بیرون رفت و دایی ام به خانه مان آمد. من مشغول تماشای تلویزیون بودم که برای برداشتم یک وسیله به اتاق منصوره ر فتم و مادرم را دیدم که پاهای منصوره را با دست گرفته بود.

+ دایی ام هم چیزی مانند قرص را به زور به او می داد تا بخورد. آنها با هم یک بالشت روی صورت منصوره گذاشتند و وقتی متوجه حضور من در اتاق شدند سرم فریاد کشیدند و مرا هم تهدید به مرگ کردند.

+ وی ادامه داد: من که ترسیده بودم به کمد دیواری اتاقم رفتم و آنجا پنهان شدم و خوابم برد. وقتی ماموران پلیس به خانه مان آمده بودند مرا در کمد دیواری پیدا کردند.

+ در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد و مریم را به قصاص محکوم کرد. این حکم اما در دیوان عالی کشور تایید نشد. به این ترتیب پرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه همعرض ارسال شد.

+ مریم دیروز در شعبه 11 دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی متین راسخ و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستاد.

+ در این جلسه بار دیگر پدر و مادر منصوره برای وی حکم قصاص خواستند. اما این زن منکر قتل شد. وی گفت: وقتی با همسرم ازدواج کردم یک فرزند داشتم اما همسرم گفت حق ندارم پسرم را به خانه او ببرم.

+ ولی وقتی به خانه همسرم رفتم متوجه شدم باید از فرزندان او مراقبت کنم. سر همین موضوع بارها با همسرم درگیر شدم اما انگیزه ای برای کشتن دخترهمسرم نداشتم.

+ بنا به این گزارش، در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند. . .

پايان مطلب

مجله اينترنتي هلو

جام نيوز

مطالب مرتبط

نظرات براي مجله اينترنتي هلو

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

افراد مشهور