مجله اينترنتي هلو

درباره مجله اينترنتي هلو

منتظر نظرات شما عزيزان هستيم

 برلین – ایرنا- نیما موسط عضو فراکسیون حزب چپ های آلمان، اعدام 47 نفر از شیعیان و سنی ها عربستان سعودی را محکوم کرده و این اقدام را پایمال کردن  دوباره حقوق بشر توسط خاندان سعودی دانست.
[سیاستمدار آلمانی اعدام مخالفان در عربستان را محکوم کرد]

به گزارش ایرنا از برلین، «نیما موسط» روز شنبه در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی، سیاست غرب از جمله آلمان در قبال عربستان سعودی را منافقانه  دانسته و افزود که دولت کشورش به جای دفاع از دمکراسی و حقوق بشر به دنبال دادو ستد تجاری با آل سعود است.
این سیاستمدار آلمانی افزود: اگر دولت «آنگلا مرکل» در مبارزه برای دفاع از  حقوق بشر و گروه تروریستی داعش جدی باشد، باید همکاری خود با خاندان سعودی را قطع کند.
او یادآور شد که آلمان بین سال های 2001 و 2014 دو میلیارد و 60 میلیون یورو فروش  تسلیحاتی به آل سعود دیکتاتور داشته و در مقابل از عربستان نفت خریداری کرده است.
موسط افزود: این مشارکت تنگاتنگ بین غرب و عربستان سعودی در حالی است که اکثر تروریست های یازده سپتامبر شهروندان سعودی بوده، گروه تروریستی داعش را شهروندان سعودی ها حمایت کرده، عربستان جنگ بیرحمانه ای را در یمن به راه انداخته و در بحرین نیز حکومت این کشور جنبش دمکراسی را زیر چرخ تانک های خود له کرده است

منبع:ايرنا

گرداوري:مجله سياسي هلو