زياد رفتن به حمام عوارض دارد

یکشنبه 10 بهمن 1395
زياد رفتن به حمام عوارض دارد

مجله اينترنتي هلو : اگر شما از آن دسته افرادي هستيد به به رفتن حمام اعتياد داريد و زياد حمام مي رويد اين مطلب را بخوانيد

به ادامه مطلب برويد

زياد رفتن به حمام چه عوارضي براي شما دارد؟

برخی از ما دوش صبحگاهی را به عنوان یک فرصت مناسب برای آغاز کردن روزمان می دانیم اما تحقیقات جدید نشان داده است در صورتی که از دوش گرفتن گاه و بی گاه صرف نظر کنید، دیگر نیازی نیست احساس بدی داشته باشید.
زياد دوش نگيريد
در حالی که ما می دانیم چند روز وقفه در حمام کردن احساس بدی مانند کثیف بودن و اگر بخواهیم روراست باشیم، کمی بدبو بودن دست می دهد اما دوش گرفتن زیاد از حد بیش از آن که برای سلامتی تان مفید باشد می تواند آسیب های بیشتری به بدن شما وارد کند.
عوارض زياد حمام رفتن
بنا به گزارش مرکز علم ژنتیک در دانشگاه یوتا، مجموعه ای از باکتری ها، ویروس ها و میکروب ها در بدن شما زندگی می کنند و تمیز بودن بیش از حد می تواند به میکروبیوم انسان آسیب برساند. در حالی که این نوع مراقبت از سلامت ضروری است، تحقیقات انجام گرفته در دانشگاه نشان داده است اخلال در اکوسیستم میکروبی ما می تواند منجر به بیماری شود. و در نتیجه، سیستم ایمنی بدن، گوارش و حتی قلب از مشکلات ایجاد شده مرتبط رنج می برند.
از زياد رفتن به حمام دوري کنيد
در این مطالعه از روستای یانومامی در آمازون نشان داد افرادی که در آنجا زندگی می کنند یک جامعه بسیار ثروتمندتر از میکروب ها در پوستشان هستند و بنا به گزارشات جوامع انسانی این افراد در بالاترین رده از تنوع باکتری ها و توابع ژنتیکی قرار گرفته اند. به رغم آن که باکتری ها هیچ تماسی با آنتی بیوتیک ها نداشته اند در برابر آن مقاومت می کنند.

در حالی که تحقیقات نشان داده است فرهنگ غرب زدگی با نام مستعار متعصب سبک زندگی "نظافت با شامپو” را رواج داده تا حد زیادی تنوع میکروبیوم انسان را تحت تاثیر قرار می دهد.
هرچند نام «دوش گرفتن زیاد» می تواند از دور جذاب باشد، برخی از افراد در معرض آسیب های انجام آن هستند.

منبع: تابناک با تو


مطالب مرتبط

تمامي حقوق اين وب سايت متعلق به مجله اينترنتي هلو است. || طراح قالب avazak.ir