close
تبلیغات در اینترنت
راه اندازي بخش زايمان ايمن در بيمارستان چناران

راه اندازي بخش زايمان ايمن در بيمارستان چناران

دوشنبه 06 دي 1395

بيمارستان چناران راه اندازي بخش زايمان ايمن در بيمارستان چناران

اخبار . مجله اينترنتي هلو : بخش زایمان ایمن(LDR) بیمارستان ثامن الائمه(ع) چناران زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز دوشنبه طی مراسمی به بهره برداری رسید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این مراسم گفت: این بخش زایمان ایمن شامل چهار اتاق زایمان ویژه می باشد که در مجموع با هزینه سه میلیارد و 250 میلیون ریال اجرا شده است.
دکتر مدقق ادامه داد: در قالب این طرح اتاقهای ویژه برای زایمان همراه با تجهیزات کامل پزشکی برای مادر باردار و امکان حضور همسرش در فضایی به مساحت 170 مترمربع پیش بینی شده است.
وی گفت: ساخت و بازسازی بلوکهای جدید زایمان در شهرستانهای زیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خراسان رضوی بر اساس برنامه های طرح تحول نظام سلامت و با هدف کاهش میزان سزارینها طی سال جاری در حال انجام است.
معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: به همین منظور 105 تخت زایمان ایمن در بیمارستانهای زیر پوشش این دانشگاه راه اندازی می شود که تاکنون بیشتر آنها مورد بهره برداری قرار گرفته و فقط در شهرستانهای قوچان و کاشمر احداث این تختها مراحل پایانی را می گذارند.
وی ادامه داد: راه اندازی بخشهای زایمان ایمن در بیمارستانهای شهرستانهای چناران، قوچان، درگز، بردسکن، کاشمر، خواف، تایباد، فریمان، خلیل آباد، رشتخوار، سرخس و پنج بیمارستان در مشهد صورت گرفته است.
مدقق گفت: 110 کارشناس مامایی برای کار در بخشهای زایمان ایمن شهرستانهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی در قالب آزمون استخدامی پذیرفته شده اند که مراحل بکارگیری آنها در حال انجام است

ايرنا


مطالب مرتبط