پوست سيب زميني خواص زيادي دارد

یکشنبه 21 آذر 1395
پوست سيب زميني خواص زيادي دارد

پوست سيب زميني خواص زيادي دارد :  در اينجا ما شما را با خواص زياد پوست سيب زميني آشنا مي کنيم با ما همراه باشيد

به ادامه مطلب برويد

خواص پوست سيب زميني چيست . مجله اينترنتي هلو


+ -پوست سیب زمینی، سرشار از فیبر و دیگر مواد مغذی است. سیب زمینی ، اصولا غذای مناسبی برای وعده های صبحانه، ناهار و شام محسوب می شود.

+ -سیب زمینی ، غذای کم کالری بوده و سرشار از ویتامین C، ویتامین B و آهن است. این ویژگی ها تنها به گوشت درون سیب زمینی ها مربوط نمی شوند بلکه شامل پوست آن ها نیز می شوند.

+ -پوست سیب زمینی دارای مقادیر فراوانی فیبر و مواد مغذی حیاتی دیگر نیز هست. سیب زمینی ها دارای کالری کم و فاقد چربی و کلسترول هستند.

-سیب زمینی ها مشهور شده اند به این که حاوی کربوهیدرات زیادی هستند و ارزش تغذیه ای کمی دارند. درحالی که سیب زمینی سرخ کرده در روغن های حاوی چربی ترانس همراه با پنیر و کره واقعا گزینه سالمی نیست، اما سیب زمینی پخته شده هنوز هم می تواند بخشی از رژیم غذایی سالم باشد.

+ - پوست سیب زمینی مفید تر از گوشت آن است

+ -خوردن گوشت و پوست سیب زمینی همراه با هم، بیشترین مواد مغذی را برای بدن شما فراهم می کند.

+ -فیبر درون پوست آن باعث می شود که بیشتر سیر شوید و حتی می تواند نوسانات شدید قند خون را کمتر کند.

+ -خوردن سیب زمینی با پوست تقریبا یک چهارم نیاز روزانه بدن به پتاسیم را فراهم می سازد. البته باید اضافه کردن انواع سُس ها، کره یا پنیر را فراموش کنید و سیب زمینی را بدون چربی های اشباع و همراه با مقداری ماست یونانی، پیازچه و فلفل سیاه بخورید.

-گوشت سیب زمینی، 33 درصد از نیاز روزانه بدن به ویتامین C را در یک رژیم غذایی با 2 هزار کالری تامین می کند، در حالی که پوست سیب زمینی حاوی یک سوم از این مقدار است.
-
-اما کلسیم اصلی سیب زمینی در پوست آن قرار دارد که به حدود 20 میلی گرم می رسد، در حالی که گوشت آن فقط 8 میلی گرم کلسیم دارد. حتی میزان آهنی که در پوست سیب زمینی وجود دارد، چهار برابر بیشتر از گوشت آن است و به 4 میلی گرم می رسد.

پايان مطلب

نمناک  namnak.com


مطالب مرتبط

تمامي حقوق اين وب سايت متعلق به مجله اينترنتي هلو است. || طراح قالب avazak.ir