close
تبلیغات در اینترنت
اردن از احتمال عملیات نظامی در مرز خود با سوریه خبر داد

اردن از احتمال عملیات نظامی در مرز خود با سوریه خبر داد

چهارشنبه 05 خرداد 1395

حمله نظامي اردن به سوريه«زیاد المجالی» سفیر اردن در روسیه اعلام کرد که کشورش ممکن است عملیات نظامی برای تامین امنیت مرز مشترک خود با سوریه علیه داعش را آغاز کند.

خبرگزاری اسپوتنیک روز چهارشنبه از مسکو گزارش داد: مقام مزبور استقرار نیرو در مرز اردن با سوریه را برای دفع حملات داعش منتفی ندانست و در مورد احتمال کمک 'امان ' به حل وفصل بحران سوریه گفت: اقدام نظامی، تنها راه ممکن برای محافظت از مرزهای ما در برابر تروریست ها است.
المجالی با اشاره به اینکه راهکار نظامی برای بحران سوریه، «غیرقابل قبول» است، یادآور شد که اردن همواره از راه حل سیاسی و تمهیدات بین المللی برای پایان دادن به درگیری ها در سوریه حمایت کرده است.
براساس این گزارش، سوریه از سال 2011 دستخوش جنگ و ناآرامی است و نیروهای دولتی این کشور با چند گروه مخالف و گروه های تروریستی مشغول جنگ هستند.
تلاش های میانجیگرانه آمریکا و روسیه چند ماه پیش به برقراری آتش بس در سراسر سوریه منجر شد، اگرچه شروط ترک مخاصمه سازمان های تروریستی فعال در این کشور همچون داعش و جبهه النصره را در بر نمی گیرد.
اردن جزو یک گروه از کشورها و سازمان های بین المللی به اصطلاح «دوستان سوریه» است که برای بررسی بحران سوریه در خارج از جلسات کاری شورای امنیت سازمان ملل، گردهم می آیند.
فرانسه، آلمان، عربستان، ترکیه، انگلیس، قطر، ایتالیا، امارات متحده عربی و آمریکا از دیگر اعضای این گروه هستند

بازنشر : مجله اينترنتي هلو

منبع: ايرنا    احتمال حمله نظامي اردن به سوريه،آيا اردن قصد حمله دارد


مطالب مرتبط