بيمارستان هاي فرسوده نوسازي مي شوند

چهارشنبه 06 بهمن 1395
بيمارستان هاي فرسوده نوسازي مي شوند

مجله اينترنتي هلو : بيمارستان هاي فرسوده نوسازي مي شوند

با توجه به اتفاقی که برای ساختمان پلاسکو در تهران افتاد، اگر چنین حادثه‌ای برای یکی از بیمارستان‌های کشور که پذیرنده بیماران و حادثه‌دیدگان است بیفتد تلفات جانی زیادی در پی خواهد داشت

به ادامه مطلب برويد

درمان بيمارستان هاي فرسوده

- معاون اجرایی آموزشی وزارت بهداشت گفت: بازسازی بیمارستان‌های فرسوده در دستور کار معاونت توسعه و آموزش وزارت بهداشت قرار گرفته و این کار با تأمین اعتبارات لازم هر چه سریع‌تر شروع می‌شود.


- بازسازی بیمارستان‌های فرسوده به شرط تأمین اعتبارات لازمامیراحمد اخوان معاون اجرایی آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت بیمارستان‌های فرسوده، اظهار داشت: با توجه به اتفاقی که برای ساختمان پلاسکو افتاد، اگر چنین حادثه‌ای برای یکی از بیمارستان‌های کشور که پذیرنده بیماران و حادثه‌دیدگان است بیفتد تلفات جانی زیادی در پی خواهد داشت و این گونه حوادث می‌تواند علاوه بر تحمیل هزینه‌های سنگین بر حوزه سلامت کشور، مصدومان زیادی را برجای بگذارد.
 
- وی بیان کرد: برای تعیین وضعیت بیمارستان‌های کشور از نظر فرسودگی معاونت توسعه وزارت بهداشت با بررسی‌های لازم و تهیه نقشه بیمارستان‌های سراسر کشور تصمیمات خوبی برای بازسازی بافت‌های فرسوده و مقاوم‌سازی بیمارستان‌های آموزشی سراسر کشور به شرط تأمین اعتبارات لازم از سوی دولت و مجلس کرده است.
 
- معاون اجرایی آموزشی وزارت بهداشت عنوان کرد: معاونت توسعه بر اساس نقشه‌هایی که وجود دارد به شرط تأمین بودجه و اعتبار کافی اقدام به بازسازی بیمارستان‌های آموزشی کشور می‌کند و من از مسئولان بیمارستان می‌خواهم هر چه زودتر با تأمین اعتبارات این بخش از بسیاری از حوادث جلوگیری شود.
 
- وی تأکید کرد: راهنماهای بالینی در 200 مورد به وسیله وزیر بهداشت در حوزه‌های مختلف ابلاغ شده و این راهنماهای بالینی موجب ارائه بهترین خدمات توسط پزشکان شده است و خطای پزشکی تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.
 
- اخوان گفت:‌ 200 استاندارد ابلاغ شده به وسیله وزارت بهداشت سبب ارتقای کیفیت خدمات می‌شود و حتی می‌تواند مبنایی برای رسیدگی به امور پزشکان در وزارت بهداشت باشد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


مطالب مرتبط

تمامي حقوق اين وب سايت متعلق به مجله اينترنتي هلو است. || طراح قالب avazak.ir