درد و دل کردن با همکار چه عوارضي دارد؟

پنجشنبه 30 دي 1395
درد و دل کردن با همکار چه عوارضي دارد؟

درد و دل کردن با همکار چه عوارضي دارد؟

مجله اينترنتي هلو : امير هوشنگ مهريار روانشناس بالینی نسبت به درد و دل کردن افراد با اطرافیان بخصوص همکاران آنها هشدار داد

به ادامه مطلب برويد

شما نبايد با همکاران خود درد و دل کنيد

امیرهوشنگ مهریار روانشناس بالینی درباره درد و دل کردن با افراد مختلف به ویژه همکاران بیان کرد: متاسفانه اکثر مردم به محض غمگین شدن، نمی توانند با آن مقابله کنند و با توسل به انواع راهکارها می خواهند تا آن را در کوتاه ترین زمان ممکن رفع کنند.

وی با بیان اینکه درد و دل کردن افراد با همکاران خود گاهی اوقات دردسر ساز می شود، اظهار داشت: اگر فرد با همکاران جنس مخالف خود به صحبت و درد و دل بپردازد بعد از مدتی امکان ایجاد وابستگی عاطفی وجود دارد که معمولا در فرهنگ خاص ما ایرانیان توصیه نمی شود.

این روانشناس بالینی عنوان کرد: البته این موضوع برای درد و دل با همکاران هم جنس مطرح نمی شود و حتی داشتن همدمی برای درد و دل و پناه بردن به وی جهت کاهش اضطراب می تواند نقش موثری را داشته باشد.

مهریار اظهار داشت: هرچند درد و دل کردن با افراد مورد اطمینان و اعتماد روش مناسبی برای مشورت کردن در امور مختلف و یافتن راه حل مناسب برای مشکلات است اما حد و حدود قائل شدن برای درد و دل کردن زندگی را خصوصی نگه می دارد.

وی بیان کرد: اگر رازهای زندگی به خارج از حریم خصوصی کشیده شود نه تنها مشکلات را رفع نمی کند بلکه گاهی ممکن است بر شدت این مسائل بیفزاید.

باشگاه خبرنگاران جوان


مطالب مرتبط

تمامي حقوق اين وب سايت متعلق به مجله اينترنتي هلو است. || طراح قالب avazak.ir